Tři tipy na nástroje pro práci s obrázky

Nějakou tu rychlou a snadnou tvorbu a editaci obrázku řeší občas každý. Já používám v podstatě pouze tři jednoduché nástroje, které pokryjí moje potřeby – náhledové obrázky k článkům, screenshoty, texty do obrázkům a komprese.

Jing – screenshoty všude

Nástrojů na dělání screenshotů je opravdu hodně. Mně se líbí Jing od TechSmith, protože funguje jednoduše, není vázaný pouze na prohlížeč a k výsledným screenshotům umí přidat i prvky, jako jsou šipky nebo obdélníky v různé barvě pro zvýraznění nějaké konkrétní části obrázku. Samozřejmostí je text.

Jing

jing umí i nahrávat video včetně zvuku, ve verzi zdarma ovšem je do swf formátu a maximální délky pět minut. Design aplikace je trošku obstarožní, ale bezchybné fungování to plně vynahrazuje.

Pixlr – online i offline editor

Pixlr nejspíše budete znát. V online verzi dokáže v základu a zdarma „nahradit“ Photoshop a jeho interface z něj vychází. Častěji používám offline verzi pro snadnou změnu velikostí obrázků nebo drobné ladění pomocí filtrů.

pixlr

Canva

Canva byla pro mě v minulosti asi nejzásadnější objev. Uděláte s ní totiž velice rychle docela profi vypadající obrázky s efekty nebo vlastními texty. K dispozici je i hromada přednastavených layoutů. Vše si navíc uložíte k vlastnímu účtu třeba jako šablony, k nimž se můžete vracet.

Canva má v základu celou řadu připravených rozměrů pro různé užití. Facebook, Twitter, Instagram, Google+? Už nemusíte řešit, kolik pixelů má mít obrázek pro tu či onu síť. Pokud vám základní nabídka nesedí, naklikejte si vlastní pixely. Canva má i online designovou školu. Jediné mínus je, že ne všechny fonty v nabídce podporují české znaky. Nově jsem s ní naučil pracovat i TAMARKI, která a ní dobře kouzlí na svém blogu.

👉 Nástroje, které byste měli letos zkusit

Podobné příspěvky

7 Komentářů

  1. Jinak mám to podobně, jen místo Jingu používám Snagit nebo Awesome Screenshot a Clip to Evernote, což považuji za fakt hodně dobrý. Protože mám Photoshop tak ten používám na většinu případů, ale Pixlr offline určitě na drobnější úpravy zkusím. Canva je super a tu používám taky.

    1. Pixlr je hlavně rychlovka, Photoshop je robustní, dlouho nabíhá (mám se ptát, jestli ho máš koupený?:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *